6 Eylül 2011 Salı

Günlükten Notlar -III-

*Merhaba
*Geçen akşam 5 yaşındaki bir çocuk bana şart koştu. Aşağıda okuyacağınız konuşmadaki kişiler ve olaylar %100 gerçektir ve beni dumur diyarlarında dolaştırmıştır
- Nereye gidiyorsun?
+ Eve gidiyorum
- Evde kim var?
+ Annem var, babam var
- Senin çocuğun yok mu?
+ Ben evli değilim ki çocuğum olsun
- Neden evlenmedin?
+ Eee,şey bilmem,çıkmadı karşıma evlenebileceğim biri
- Bul bir kadın evlen
+ Olur
- Seneye kadar evlen ama
+ Tamam


Çocuklarınıza söyleyin, çocuk gibi davransınlar, beni korkutmasınlar


*Küçükken zannettiklerim; Jet Sosyeteyi, evlerinin jet olduğu zengin insanlar zannederdim. Jet Fadıl'ı da jet sosyetenin duayeni.


*Reklam arası: Bir kalbim var ve hep kırılıyor, siz de kasko kaç para..*Türkiye'nin 3'te 1'inin şişko olduğunu söyleyen Sağlık Bakanımız, bu gidişe bir dur demek lazım diyerek Kasım 2011'de kampanya yapacaklarını söyledi. Kampanya merakla bekleniyor. 1 haftada 5 kilo zayıflayana ne, 10 kilo zayıflayana ne verilecek. Bu arada ben zayıflama dersi verilmesi konusunda Renee Zellweger'i ya da Sibel Can'ı öneririm, ne de olsa tecrübeliler.


*Bir tane  soyismi gibi küçümencik Oya Küçümen vardı. Ne oldu ona, "Ara beni her canın istediğinde, çılgın şeyler aklına geldiğinde" diyordu. Çılgın şeyler aklıma geliyor, arıyorum, ama telefonu sürekli kapalı.


*Hayvan, gerizekalı sevgilim, Allah belanı versin. Yanlış anlaşılmasın beddua etmiyorum bunlar üç farklı şarkı sözü. Ondan sonra, hanım bizim çocuk bu lafları nerden öğreniyor, acep nerden biliyor?


*Reklam arası : Bu kokudan sonra kızlar üstüne düşecek. Düşmezse para iade garantisi var mı?

*"Harry Potter efsanesi, İngiltere’de yaşayan Oberon Zell-Revenheart’ın (68) açacağı ilk büyücülük okulu ile gerçek oluyor. ‘Büyücülüğün Gri Okulu’ adlı okulda, simyacılık, ateş dövüşü ve asa yapımı gibi 16 farklı ders okutulacak. Okula, her yaştan 735 öğrenci kabul edilecek. Normalde alışverişe dahi asası ve büyücü kıyafetleri ile giden Revenheart’ın en büyük destekçisi ise bir cadı olduğunu iddia eden karısı Morning Glory. Revenheart, Harry Potter hakkındaki düşüncelerini ise, “Harry Potter’ı tabii ki seviyorum. Sayesinde okuluma ilgi de artacak” diye özetliyor. O okulda müdür Gandalf ya da Dumbıldor olmazsa gitmem. Tehditte şöyle olur herhalde "Eğer bu okulda başarısız olursan, seni Sauron veya Voldemort'un okuluna gönderirim"


*Taşınma işlerim neredeyse bitmek üzere. Ama taşınma işlerinin en kötü yanı ufak tefek işler olmasına rağmen, ustalar sayesinde birtürlü bitmeyen işler. Sanırım biri bana "Evine usta girsin" diye beddua etti. Buradan beddua edene sesleniyorum. Ya bedduanı geri al ya da senin evine 2, yok hatta 3 usta girsin.


*Ne olursa olsun kendinize iyi bakın,güzel davranın,şimdilik hoşça tıkırdayın

Hiç yorum yok: