24 Ağustos 2011 Çarşamba

Günlükten Notlar -II-

*Merhaba
*Taşınıyorum ve her şeyin daha iyi olacağına inanıyorum.
*Taşınmanın en zor yanı eşya toplamak bende, bende nakliyat şirketlerine güvenmediğim için kendi nakliyat şirketimi kurdum üstelik bedava çalışıyorlar. Bu taşınma işinde hiçbir şey zorlamıyor da kitaplarımı ve filmlerimi toplamak zor olacak, Hadi topladım, bir de onları boşaltıp, türlerine göre ayırmak, hizaya sokmak, kitaplığa yerleştirmek gerek. Çok işim var çoook.
*Taşınma olayımı gizli tutmaya karar vermiştim. Sadece 3 kişi biliyordu, en azından ben 3 kişiye söylemiştim ama artık tüm mahalle biliyor. Bazı insanlar lakaplarını sonuna kadar hak ediyor. Eee onun adı Ayaklı gazete.
*"Ben evleniyorum" dediğim zaman ciddi ciddi kutlamalar yapacak insanlar tanıyorum. Benden çok bıktıklarını düşünmeye başladım. Söz evlenirken düğün videomu "Düğün Tv" ye vereceğim, cümle alem öğrensin evlendiğimi.
*"Evlilik, kazandığına pişman olacağın bir oyundur" Chamfort
*Geçen notlarda "göbek deliğine su kaçınca oruç bozulur" hadisesini anlatan arkadaşım sevgili Pınar Korkmaz 'a teşekkür etmeyi unutmuşum, iimdi edeyim. Teşekkürler Pınar..
*Barbie ve Ken bir zamanlar ayrılıyordu hani. Ayrılmamışlar efenim, reklam kokan hareketlermiş bunlar üstelik Havaide tatil yapıyorlarmış. İşte ortaya çıkardığım gerçek burada
*Yokluğumda çok kitap okudum. Senaryo Yazımı John Castello, Senaryo Yazarları İçin Psikoloji William Indick, Dünya Sinemasında Akımlar Esen E.Coşkun, Game of Thrones dizisinin kitabı Taht Oyunları George R.R.Martin
*Yokluğumda çok film seyrettim.Eleştirilere pek kulak asmasam da, eleştirinin mükemmelliğine kanıp, ters köşe olacağımı düşündüğüm fakat değil ters köşe düz köşeye bile gidemediğim Akılalmaz, animasyon tekniğinin çok iyi olmasına rağmen çocuk filmlerinin ötesine geçemeyen Arthur ve Minimoylar üçlemesi, herkesin övmesine rağmen, benim sevemediğim, çok kopuk bir film olan Vay Arkadaş, Manik,Tik,Dildo., 2incisinin hezimetinden sonra, nasıl bir cesaretle çekildiğini hala anlayamadığım, gereksiz oyuncularla ve çok fazla gürültüsüyle rahatsız eden Transformers. “Daha önce batırdığımız tüm Harry Potter filmleri için özür diliyoruz” diyerek yapılan ama bence yine tam olmamış Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Part 2. ve yine beğenmediğim, üstüne, tüm olumsuz eleştirilere rağmen gül koklatmadığım, Tim Burton yapımı Maymunlar Cehennemi'nin yanına bile yaklaşamayan Maymunlar Cehennemi Başlangıç. Hep beğenecek değilim filmleri.
*Mini öykü: Yemeğimi yerken masamın bir köşesine konan sinek, başını kaşımaya başladı. Göz göze geldik, iki dakikaya yakın bakıştık, sinek ne bakıyorsun der gibi baktı ve arkasını dönüp kafasını kaşımaya devam etti ve ben de yemeğimi yemeye.
*Şimdi siz bunu dinleyin ben de uyuyayım.
*İletişmek için sosyal medyanın neredeyse her yerindeyim
http://twitter.com/#!/zgrkst
http://www.formspring.me/zgrkst
http://www.facebook.com/vedric

1 yorum:

kayzegen dedi ki...

1) Sen evlendiğinde ben merkezdeki büyük ekranlarda canlı yayınlatçam 2) msn adresini yazmayı unutmuşsun :)