7 Ağustos 2010 Cumartesi

Günlükten Notlar 11

*Merhaba
*Sanırım az meşhur olmaya başladım.
*Benden daha meşhur olmaya çalışan biri var daha yalnız. Artık ortağım yazıları bundan sonra beraber yazacağız. Ama o çok meşhur olmaya çalışıyor. Her yere benden bir adım önde gidiyor. Önce o kendini gösteriyor sonra ben. Benden daha meşhur olmaya çalışan göbeğim.
*Göbeğimin önlenemez yükselişi
* Annem: Ayy oğlum ne kötü olmuş alttan sıkıyon üstten çıkıyor. Spor yap erit o göbeğini
Ben: Göbeğimle arama girme anne. Göbeğim ve ben mutluyuz.
*Göbeğim böyle giderse yakında masaya ihtiyacım kalmayacak.
*Sıcaklardan doğru dürüst yemek yiyemediğim halde göbeğimde en ufak bir değişim yok.
*Yasaklara uyarak kendime yasaklar koymalıyım. "Yasaklar koydum kendimeee" diye bir şarkı vardı sanırım hatta Ajda sölüyordu. Ama uyduruyorda olabilirim. Ama şarkı Ajdanın sesinden geliyor kulağıma. Çok uydurukçu bir insanım biliyorum.
*Çok saçma bir çocukluk geçirdiğimizi düşündükçe farkediyorum. Lak lak diye bir oyuncağımız vardı. Kiminin sapı tahta, kimininki plastiğe bağlı üçgenlerin ucunda 2 top çevirdikçe lak lak diye ses çıkardı. Aslında çok sinir bozucuydu. Ama biz zevk alırdık, annelerimizi kızdırmaya. Birde Hulohop vardı. Daha çok kızların oynadığı belde çevrilen, bende bir sürü kız kuzen olduğundan dolayı bende çevirmeye başlamıştım. Zor birşeydi zaten beceremiyordum. Becermeye başladığımda hulahopun modası geçmişti. O yüzden kıvıramıyorum.
*Yazma yetimi kaybediyorum sanırım. Ama koca ayak yeti hala yaşıyor.
*Bir kadına tacizde bulunan üst düzey yetkili görevden alındı ve savunması "Teselli amacıyla yanağından öptüm. Taciz değil gelenekseldi" Geleneklerimize çok bağlı milletiz. Öpün beni teselliye ihtiyacım var. Geleneklerimizde var bu. Evet, öpün, teselli edin beni.
*Bu sene amma boy polemiği yapıldı arkadaş. Burası boyu geçmiyor gelin.
*Herkes birbirini biryerlere havale ediyor. Kıskandım arkadaş kısa boylu ve göbekli biri olarak beni de bir yere havale etsinler, rica ediyorum.
*Değişmeyen tek şey değişimdir.Fakat bu benim güzel ve yalnız güzel ülkem için geçerli değil. Bekir Coşkun'un Dövlet isimli kitabını okuyorum tekrar. 90 yılında neyse 2010 yılında da aynı şeyleri yaşıyoruz, yaşatılıyoruz. Her nerede ve nasıl yaşatılıyorsan Türkiye'm.
*Kitapçım beni kandırdı. Sevmediğim bir yazarın kitabını sattı bana. Sonra düşündüm ki sevmesem bile okumalıyım. Onun görüşünüde öğrenmeliyim. Doğru düşünmüşüm, seviyorum kendimi. Aferin bana.
*Tüketici hakları hattına gelen bir şikayet "Kocam nişanlıyken bana çok iyi davranıyordu. Ardından evlendik. Farklı biri gibi davranmaya başladı. Kocam ayıplı mal statüsüne girer mi?" Evet girer, çok ayıplı mal hem de.Genelde biz onlara hödük diyoruz. Evlenmişsin özüne dönmüş. Prens sandığın aslında kurbağaymış.
*Haremlik-selamlık eğitime sevgili bakanımızdan destek gelmiş efenim. Bir çok ülkede kızlar ayrı erkekler ayrı okuduğunu söylemiş. Bizde niye olmasın demişmiş. Yorumumu içimden yapıyorum. Siz duymayın ayıp.
*Memeleriyle resim yapan bir ressamı okudum. İri memeleriyle yaptığı resimler internetten 1400 liraya kadar alıcı buluyormuş. Diğer ressamların ne yaptığı umrunda değilmiş. Yok ki öyle bir yeteneğim para kazanayım. Yeteneğim olsa bile doğam gereği o malzeme bende yok
*Bir çoğunuz buna karşı çıkacak biliyorum ama kimse itiraz etmesin küfür seven bir milletiz. Hem küfür ediyoruz hem de başkalarının ettiği küfürleri duymak hoşumuza gidiyor. Düşünsenize yabancılara ilk öğrettiğimiz kelimeler küfür oluyor. Çocuk konuşmaya başlayınca küfür ettiriyoruz ve başkalarına karşı söylettiriyoruz çok matah birşeymiş gibi karşılarına geçip gülüyoruz ve çocuk küfürü iyi bir şey sanıyor. Neden anlattım tüm bunları. Gözün aydın Türkiye Recep İvedik 4 geliyor.
*Bugünlerde sanırım sıcaklarında etkisiyle ben dahil herkes devreleri yakmış durumda.
*Son söz son zamanların bomba yaratan lafı "Kadın-erkek eşit değildir." Değildir tabi, kadınlar üstündür, yüzyıllardı dünyayı kadınlar yönetir perde arkasından kimse farkında değil.
*Bu da boy polemikçilerine gelsin. http://fizy.com/#s/1j65ep

2 yorum:

stuven dedi ki...

bence de kimse aranıza girmesin. sen o kadar çalıştın o göbeği yapabilmek için :) espri bi yana erkek adam göbekli olur. göbeksiz adam mı olurmuş.

şarkıyı hatırlayamadım.

aa o oyuncaktan bende de vardı. acaba hala var mı onlardan.

yazma daha doğrusu yazamama olayı bende de var. sıcaktan.

aferin sana :)

valla ben küfür sevmeyenlerdenim. edeni de sevmem. hele bir kadına hiç yakıştırmam...

son söz konusunda yanağından öpüyorum :) malum geleneksel :))

gölge dedi ki...

dimi dimii bende anneme hep söylüyorum zaten göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer diye. Şarkıyı bende hatırlayamadım. Diyorum işte uyduruyor olabilirim. O oyuncaktan aman olmasın stuven bütün günün stresinden sonra o ses varya nasıl sinir bozucu gelir. Sıcaktan değil mi kaybetmiyoruz yani aslında. Küfürü bende sevmem etmem de. Geleneksel öp beni :))